Реагент - невід'ємна частина будь-якої хімічної реакції. Реагент - це речовина або з'єднання, яке може сприяти реакції, і вони використовуються в найбільш широко застосовуваних тестах. Сюди входять, наприклад, тести на вагітність, тести на глюкозу крові і більшість наборів тестів на COVID-19.
Реагенти запускають хімічні реакції. Цей термін охоплює органічні речовини, які запускають природні ланцюжка реакцій в організмі, але також включають неорганічні речовини, які можуть використовуватися в штучно запускаються реакціях. Реагенти зазвичай використовуються для перевірки наявності певних речовин, оскільки зв'язування реагентів з речовиною або іншими спорідненими речовинами запускає певні реакції.
Хоча іноді термін «реактив» використовується як взаємозамінні, реагенти і реактиви сильно розрізняються. У хімічній реакції реагент зв'язується з чимось і, таким чином, запускає реакцію. При цьому він не вживається. Однак реактив витрачається. Реактив - це субстрат в реакції, тоді як реагент - це каталізатор.
Регенти також можуть бути обмежуючими. Обмежують реагенти зупиняють хімічну реакцію, коли вони витрачені. Хімічна реакція залежить від реагенту для продовження реакції і зупиняється, коли речовини більше немає. Обмежують реагенти, таким чином, визначають, коли певна хімічна реакція не триває.
Реагенти зазвичай використовуються в лабораторних умовах для різних тестів. Наприклад, реагент Коллінза використовується для перетворення спиртів в альдегіди і кетони. Таким чином, може бути корисно окисляти чутливі до кислоти сполуки. Реагент Фентона, аналогічно, використовується при окисленні. Однак реагент Фентона каталізує окислення забруднюючих речовин у воді і може використовуватися для видалення токсичних сполук, таких як тетрахлоретилен.
Реагенти часто використовуються для позначення присутності сполук, викликаючи зміну кольору для позначення присутності. Наприклад, реагент Фелінга може вказувати, чи присутні вуглеводи або кетони, і розрізняти дві функціональні групи. Реагент Миллона можна використовувати для визначення наявності білків. Присутність білків, про що свідчить присутність залишків тирозину, змушує розчин, в який був доданий реагент Миллона, ставати червонувато-коричневим.
Реагенти, такі як згадані вище, зазвичай використовуються в лабораторних або польових умовах для виявлення наявності ряду речовин. Наприклад, одне з широко поширених застосувань реактивів в повсякденному житті - це перевірка на заборонені наркотики. У той час як більшість наборів, таких як ті, які використовуються для тестування звичайних ліків, прості у використанні і припускають відстеження зміни кольору, інші набори більш складні і вимагають лабораторного обладнання, такого як хроматографія.
Набори реагентів Манделіна зазвичай використовуються для визначення алкалоїдів. Це означає, що набір може стати темно-зеленим, якщо присутній наркотичний амфетамін, а кокаїн робить його темно-оранжевим. Точно так же набори реагентів Marquis можуть виявляти наркотик ЛСД, стаючи оливково-чорним, коли ліки присутній в розчині. Набори реагентів Marquis також можуть використовуватися для перевірки на метамфетамін і ряд інших наркотиків.
Існує два основні методи тестування на COVID-19: тестування на антитіла і тестування на основі ПЛР. Обидва вони покладаються на реагенти для успішного тестування на інфекції COVID-19.
При тестуванні на антитіла з'єднання, що виявляється в наборі для тестування реагентів, являє собою антитіло до вірусу COVID-19. У цих випадках кров пацієнта досліджується з ферментами в якості реагентів. Реагенти для тесту пов'язують антитіла, такі як IgG і IgM, і, якщо вони присутні, лінія на тестовому наборі буде вказувати на це. Ці тести виконуються швидко і можуть вказати на попереднє зараження вірусом.
ПЛР, або полімеразна ланцюгова реакція, перевіряє, чи присутній генетичний матеріал вірусу COVID-19 в крові. При використанні ПЛР зі зворотною транскрипцією в реальному часі (ОТ-ПЦР) в якості реагентів використовуються ферменти для виявлення специфічного генетичного матеріалу, унікального для вірусу. Це більш складна форма набору для тестування реагентів, оскільки для цього потрібні методи хроматографії.
Тести пристрої бічного потоку (LFD) були розроблені для COVID-19 пізніше, під час пандемії, щоб забезпечити швидке і широкомасштабне тестування, наприклад, в школах. Вони виявляють антигени.
Однак, як і у випадку з іншими формами реагентів, ті, які використовуються для тестування COVID-19, обмежені і схильні до проблем при виробництві і торгівлі. Це стало проблемою, особливо в умовах пандемії, оскільки раніше лабораторії і виробники працювали з набагато меншою продуктивністю в порівнянні з поточними потребами, а нестача реагентів раніше не виникало в таких масштабах. Існують різні реагенти, які використовуються для отримання вірусу або вірусних матеріалів, інші для їх ампліфікації, а потім інші реагенти для перевірки їх присутності.